Představení

Jmenuji se Petr Štrajt. Zajímám se o počítače, hlavně ty, které pohání nějaký systém vzešlý z Unixu. Ve Windows se cítím jako kapr dvacátého čtvrtého prosince. Tedy, čekám odkud přiletí rána.

Samozřejmě, nežiji jen počítači. Zajímám se o práci se dřevem a docela mi to jde, rozuměj tomu tak, že i po několika experimentech s pilou, sekerou a dlátem mám stále všechny prsty.

V dílně

Nedávno jsem s překvapením zjistil, že mi není cizí ani práce na zahradě, tedy zatím spíš záhonku.Díky tomu jsem si uvědomil, že příroda není jen něco abstraktního, ale je to živá a dýchající entita. A to u mne vedlo k další změně názoru.

Dřív jsem se moc nezajímal o to co se děje se stromy, rybníky, či zvířaty. Teď, když skoro každý den trávím hodinu před prací na kolenou s nosem v hlíně, vidím to jinak. Osobněji. Horko je vážný problém. Země opravdu vysychá.

i ty snad tři čtvereční metry, které máme pod okny kanceláře polykají vodu po litrech a to ještě zaléváme málo. Je jedno, jestli zatím stojí globální oteplování, nebo něco jako středověká teplá perioda, ale ten problém tu je a budeme si jej muset přiznat a řešit jej.

Krom toho už nějaký čas sním o teepee. V současné době si šiju něco jako teepee v dětské velkosti, abych pochopil, jak jsou jednotlivé pruhy látky sestaveny.

Zní to sice divně, ale když vezmete v potaz velikost skutečného teepee, tak je to nezbytné. Skutečné teepe má průměr 5.5 metrů a výšku kolem šesti. Je složeno z několika pruhů, které mají až dva metry na šířku.

Zpět